Wizyta w Lwowskim Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia

Pracownicy Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego SAN z wizytą w Lwowskim Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia

 

W dniach 31 VIII – 5 IX delegacja Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego SAN w Łodzi gościła we Lwowie na zaproszenie Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Nasz Instytut od dwóch lat współpracuje z lwowską uczelnią, która przede wszystkim kształci i przygotowuje do służby strażaków.

1 września nasza delegacja uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia. Podczas uroczystości nowo przyjęci do szkoły kadeci i studenci cywilni złożyli ślubowanie. Następnie zwiedziliśmy uczelnię oraz kampus uniwersytecki.

3 września spotkaliśmy się z władzami lwowskiej uczelni i ustaliliśmy zasady współpracy naukowej i dydaktycznej. Po spotkaniu nasza delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym strażaków i kadetów szkoły, którzy uczestniczyli w usuwaniu skutków katastrowy w Czarnobylu i zmarli w wyniku napromieniowania. Spotkaliśmy się również z studentami Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Dr Andrzej Marjański przedstawi ł zgromadzonej młodzieży działalność naszej Uczelni, w tym Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego, zaś dr Michał Stępiński i Włodzimierz Zawisza w kilku słowach wyjaśnili różnice i specyfikę działalności służb w Polsce, zwłaszcza policji i staży pożarnej.

Podczas pobytu we Lwowie nasza delegacja odwiedziła Uniwersytet Spraw Wewnętrznych w Lwowie - spotkała się tam z władzami uczelni, a zwiedzając ją, zapoznała się z jej działalnością dydaktyczna i naukową.

Koledzy z lwowskiej uczelni umożliwili nam również zapoznanie się z organizacją i funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa na lwowskim lotnisku (trzecie pod względem wielkości lotnisko na Ukrainie) oraz na Stadionie Lwów, na którym rozgrywane były między innymi mecze piłkarskie podczas EURO 2012.

Odwiedziliśmy również Komendę Główną Staży Pożarnej w Lwowie i zapoznaliśmy się z pracą systemu powiadamiania ratunkowego oraz pracą centrum dowodzenia.

Koledzy z lwowskiej Uczelni pokazali nam również miasto oraz jego okolice.