Legia Akademicka 2020/2021

Przystąp do programu Legia Akademicka

Społeczna Akademia Nauk w roku akademickim 2019/2020 przystąpiła do programu "Legia Akademicka”. W 2019 rSAN znalazł się w gronie Uczelni, które w ramach tego programu prowadziły szkolenie teoretyczne w module oficerskim i podoficerskim. W szkoleniu teoretycznym wzięło udział prawie 60 studentów Uczelni, a ponad 40 ukończyło szkolenie praktyczne i otrzymało stopień kaprala rezerwy. 

Program "Legia Akademicka" realizowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki. W styczniu ogłoszona została jego IV edycja na rok akademicki 2020/2021. Program ochotniczego szkolenia studentów w ramach "Legii Akademickiej" składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Program ten jest skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. Może on stać się przygodą, formą realizacji własnych pasji, szansą na zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Jeśli chcesz coś więcej dowiedzieć się o programie zapraszamy Ciebie na spotkanie zorganizowane przez Instytut Bezpieczeństwa Narodowego SAN i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi w 16 lutego 2021 r. o godz. 18.00 na uczelnianych TEAMS – kafelek Legia Akademicka 2021 (kod znajdziecie przed spotkaniem w strefie studenta). 

Ewentualne pytania możecie przesyłać na adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.